Alexander Abt

Alexander Abt on Venemaa iluuisutaja ja treener. Ta on kahekordne Euroopa Meistrivõistluste medalist ning ta saavutas 2002. aasta Taliolümpiamängudel 5. koha. 2002/2003 hooajal võitis Abt 3 Grand Prix medalit ning sai Venemaa meistriks. Peale lahkumist võistlusspordist osales Abt Venemaa TV-shows ’Jääaeg’ (aastal 2008). Ta on osalenud ka Jaapanis ’Prince Ice World’ ning Venemaal ’Ice Symphony’ turneedel. Ta on töötanud iluuisutamise treenerina Jaapanis ja USAs (New Jerseys ja Bostonis), kuid nüüd treenib lapsi Tartus. Tartusse tuli ta selleks, et olla kodule lähemal.

Abt on sündinud ja kasvanud Venemaal, suurte traditsioonidega iluuisutamise maal. Oma rutiinitaluvuse ja töövõimega on ta murdnud läbi maailma tippu, kus keerles pea 20 aastat. Medalitest olulisemaks peab ta armastust selle imelise spordiala vastu ning elukutset, mis teda sütitab.

Abt räägib enda kohta järgmist: “Olen saanud vanemaks ja küpsemaks ning minus pulbitseb soov anda Tartu iluuisutamisele oma hing ja teadmised. Armastan seda väikest linna ning soovin siia panustada oma teadmiste ja kogemustega, et Tartust saaks tõeline iluuisutamise meka. Selleks vajan pühendunud lapsi, nende vanemaid ja toetajaid.

Head tulemused tulevad, kui teha eesmärgistatult tööd. Leian, et kõige tähtsam on saada hea uisuharidus. Mitte kõikidest noortest ei pea tulema tippsportlased. Igal lapsel ja noorel on õigus arenemiseks. Treeningute eesmärgiks on saada ise paremaks, armastada spordiala, millega tegeled, ja jäägitu pühendumine sellele. Oluline on, et minu juurest kasvaksid välja noored, kes on andnud oma südame uisutamisele ja kes jäävad uisutamise juurde kas siis kohtunikuna, koreograafina, treenerina või sporti armastava lapsevanemana.

Olen ise sportlasena pidanud välja tulema kahest rängast vigastusest, tean, kui tähtis on tervis ja kui tähtis on treenida vigastustevabalt.”

Alexander Abt Wikipedias

Alexander Abti iluuisutamise laagrite kodulehtFB leht