Anastassia Semjonova

Anastassia Semjonova on iluuisutamistreener aastast 2011 ja omab EOK 5. kutsetaset. Oma sporditeed alustas ta 5-aastaselt riistvõimlemise trennis, kus käis kokku 4 aastat. Iluuisutamisega hakkas ta tegelema 12-aastaselt Kohtla-Järvel treener Leena Tukkia juhendamise all. Kuigi iluuisutamine oli alati olnud Anastassia lemmikspordiala, hakkas ta 16-aastaselt käima kergejõustiku trennis, kuna kodukohas polnud enam võimalik iluuisutamisega jätkata. Kergejõustikus tegi ta oma sportlaskarjääri paremaid tulemusi: ta on tulnud kokku 6-l korral kergejõustiku Eesti meistriks sprindidistantsidel aastatel 2006-2010 nii juunioride, U-23 kui ka täiskasvanute vanuseklassides. Ta on esindanud Eestit mitmetel rahvusvahelistel võistlustel, sh Balti maavõistlustel, Aasia-Euroopa noortemängudel kui ka Euroopa karikavõistlustel.
2011. aastal, pärast kergejõustiku karjääri lõppu jätkas ta iluuisutamise trennidega täiskasvanud uisutajate grupis treener Sanna Remesi juhendamise all. Tema käest on ta omandanud põhilisi uisutamisalaseid treeneritöö oskusi.
Spordiga tegelemise kõrvalt on Anastassia lõpetanud Tartu Ülikooli arstiteaduskonna ja omab ka arstitöö kogemust. Anastassia õpetab uisutamist nii lastele, noortele kui ka täiskasvanutele.