Eliise Elken

Hei uisuhuviline!

Olen Tartu Uisukooli treener Eliise Elken ning olen olnud osaks Tartu Uisukooli perest juba aastast 2005, mil oma isal käest kinni haarasin ning end Liuväljale uisutreeningutele viia palusin. Tagantjärele mõeldes oli see 7-aastase tüdruku kohta julge samm, kuid kindlasti üks vägevamaid otsuseid minu pisikeses peas! Sel ajal oli minu esimeseks treeneriks Dina Udatsnaja, kellega praeguseks hetkeks aga hoopiski kolleegid oleme – aeg lendab! 12 aastat kogemust üksiksõidus ning seehulgas ka 1,5 aastat kogemusi sünkroonuisutamisest on andnud mulle nii mõndagi, mida soovin pisematele uisutajatele edasi anda!

Foto: Eliisa Tammeorg

Kunstiinimeseks ma ennast ei pea, kuid samas võin julgelt väita, et iluuisutamine on üks kaunemaid kunste, mida elus kogenud olen! See on nii graatsiline, nii puhas, nii õrn, kuid ühtlasi on sellesse kunsti peidetud alati meeletult tööd, pühendumust ning otseloomulikult ka armastust, sest tõelised kunstid sünnivad minu arvates alati avatud südamest ning suurtest püüdlustest ning üritan seda energiat alati ka oma sportlastesse süstida!

Foto: Eliisa Tammeorg

Lisaks treeneritööle olen oma oskuseid rakendanud ka uisuvõistluste tehnilises paneelis, mis on olnud parim võimalus selle spordiala sajaprotsendiliseks nautimiseks – kaunid kostüümid, meeldejäävad muusikad, säravad sportlased ning tohutu töö, mis peegeldub võistlejate kavades on vaid osa sellest, millest koosnevad uisukohtunike tööpäevad.

Uisutamine pole aga ainus, mis mind paelub – lõpetasin Tartu Tamme Gümnaasiumi meditsiiniklassi kuldmedaliga ning oma õpingutest  inspireerituna suundusin Tartu Ülikooli arstiteaduskonda, et täita oma unistusi meditsiinivaldkonnas. Inimeste tervis ja professionaalse abi pakkumine on olnud alati minu südameasjaks ning loodan, et aastate pärast saab minust üks vahva arst, kes saab pärast pikka tööpäeva suunduda jäähalli, et veeta kvaliteetaega oma uisutajate seltsis keerukaid sammu- või piruetikombinatsioone sooritades!

Foto: Eliisa Tammeorg