Ksenia

Ksenia Sikut, EOK 5 kutsetase. Tartu Uisukooli peatreener

Olen pärit Peterburist, Venemaalt. Oma kodulinnas alustasin iluuisutamise treeningutega 8-aastaselt Peterburi linna Iluuisutamise spordikoolis kogenud treenerite käe all. Minu viimaseks treeneriks Peterburi spordikoolis oli ka praeguste väga tuntud tippsportlaste treener Alla Piatova.

Lõpetasin 2011. aastal Lesgaft National State University of PE, Sports and Health, cum laude. Ühtlasi olen selle saavutuse üle ka väga uhke, sest minu arvates on väga oluline, et tippspordis töötaval treeneril oleks vastav haridus ning erialane väljaõpe.

Minu keeleoskusteks on: eesti, vene ja inglise keel

Erialaselt olen töötanud nii Peterburis kui ka mujal Venemaa spordikoolides erinevatel tasemetel treenivate uisutajatega.

Minu tee Tartu Uisukoolis algas aga aastal 2014, kui kolisin Tartusse.

Tartu Uisukoolis olen töötanud samuti erinevas vanuses lastega ning erinevate rühmadega. Minu pädevuses on nii võistlus- harrastusspordi, algajate kui ka edasijõudnud uisutajatega töötamine.

Lisaks sellele korraldan ka Tartu Uisukooli võistluseid ning valmistan ette iga-aastaseid kevadetendusi.

Minu eesmärgiks on alati olnud tippsport ja kõrgemate tulemuste saavutamine, kuid hea meelega õpetan ka neid õpilasi, kes soovivad hobikorras uisutamisega tegeleda ning jääl liuglemisest rõõmu tunda.

Iseloomuomadustelt pean ennast nõudlikuks treeneriks, kes püüab positiivsuse ja sõbralikkusega aidata igal lapsel leida oma eriline teekond iluuisutamises.